Spotkanie autorskie z Marcelim Tureczkiem

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie w ramach 10. Jubileuszowego Święta Jeziora, z Panem Profesorem Marcelim Tureczkiem, historykiem, regionalistą, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Zielonogórskiego, które odbędzie się w dniu 29 lipca 2021 roku o godzinie 19:30, na Plaży miejskiej w Zbąszyniu (po „Koncercie z jeziorem w tle”). Podczas spotkania zaprezentowana zostanie książką autora, pt. „Pograniczne. Przeszłość bez historii”.

Warto dodać, że w zeszłym roku Pan Marceli odwiedził nasze archiwum, gdzie znalazł ciekawe informację oraz zdjęcia. Między innymi treść rozmowy oraz wspomniane dokumenty, znalazły się w książce.

Spotkanie, zorganizowane przez Zbąszyńskie Centrum Kultury, przy wsparciu Cyrowego Archiwum Muzeum w Zbąszyniu, poprowadzi Panni Anita Rucioch – Gołek.
Więcej informacji o autorze znajdą Państwo na stronie: